Hakkımızda

Hep Güvenle, Güler Yüzle sloganı ile Ankara’da 16 şubesiyle faaliyet gösteren  Öğütler Süpermarket  sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen, tecrübe ve deneyimi 40 yıllık bir geçmişe dayanan köklü bir firmadır.

Öğütler Süpermarketin temeli 1964 yılında Hakkı ve Ömer ÖĞÜT tarafından Ulucanlar semtinde küçük bir mahalle bakkalı olarak atılmıştır. Baba ve oğul kısa sürede çalışma disiplini ve dürüstlükleri ile bölge halkının kısa sürede sevgisini ve güvenini kazanmıştır. Hakkı ve Ömer ÖĞÜT ‘ün verdiği emek karşılığını vermiş ve 1968 yılında ÖĞÜT Bakkaliyesi Gülveren ‘de ikinci şubesini 1970 yılında açılan şube ile ÖĞÜT Bakkaliyesi 3 şubeli mini bir zincir haline gelmiş ve o yıllarda perakendeciliğe yeni bir boyut kazandırmıştır. Geçen zamanla birlikte arkadan gelen ikinci kuşak gelişim ve ilerleyişin öncülüğünü üstlenmiş ve kurumsallaşmanın ilk adımlarını atmışlardır. Bu görevi üstlenen üç genç iş adamı (Abbas -Sadık ve Hamza ÖĞÜT ) bundan sonra yola yeni bir isim, yeni bir kuşak ama aynı dürüstlükle devam etmek üzere ÖĞÜTLER GIDA SAN. PAZ. TİC.LTD. ŞTİ ‘i kurmuşlardır. Yeni kuşak esnaf bir aileden gelme ve genç yaştan itibaren bu işin içinde olmanın verdiği avantaj ve üstlendikleri sorumluluk bilinci ile tek bir vücut olmuş görevlerini en iyi şekilde yerine getirmişlerdir.

Öğütler Süpermarket ilk şubesini 1991 yılında Eryaman semtinde 500 metrekarelik mağaza ile Ankara’nın o zamanki en büyük Süpermarketini kurmuş ve daha sonra bünyesine kattığı 13 şubeyle Ankara’da gıda perakendeciliği alanında güven, kalite ve müşteri odaklı ticaret politikası çerçevesinde hizmete sunarak istikrarlı büyümesini sürdürmüştür.

Öğütler Süpermarket 1999 yılında Ankara halkına kaliteli ve ucuz hizmeti sunmak parolası ile Burç Gıda Üretim Paz. Aş‘yi kurmuş ve Şekersüt Mamullerinin Ankara bayiliğini yapmıştır. Daha sonra Burç Gıda firması altında Ankaralılara temiz, kaliteli ve ucuz unlu mamuller sunmak için pasta-tatlı-ve diğer unlu mamulleri imalatını yapmaya devam etmektedir.

Öğütler 2009 yılında Çankırı ili orta ilçesi Kalfat beldesinde 1000 büyük baş hayvan sağım kapasiteli bir tesisin inşaatına başlamış ve 2010 yılı itibariyle Amerika’nın Detroit eyaletinden ithal ettiği 300 gebe düve ile tesis Öğütler Kendi Çiftiliğimiz markası altında faaliyete geçmiş bulunmaktadır. İşletmemizin süt üretim kapasitesi 25 ton olup kendi ürettiği sütü yine kendi bünyesinde bulundurduğu fabrikada katkı ve koruyucu içermeyen ürünlerle müşterilerine sunmaktadır.

Öğütler Kendi çiftliğimiz 3.000 koyun ile günlük koyun sütü üretimine davam etmektedir. Üretilen koyun sütünü katkı ve koruyucu kullanmadan eşsiz lezzetiyle tulum peyniri haline getirerek en az 6 aylık fermantasyondan sonra tezgâhlarında satışa sunmaktadır.
Öğütler Kendi çiftliğimizin Türkiye’deki diğer çiftliklerden farklı kılan özelliği ise kendi süt ve süt ürünlerini et ve et ürünlerini kendi imalatıyla katkı ve koruyucu madde kullanmadan üretmesi ve yalnızca Öğütler süpermarketler zincirinde satmasıdır.

Ticaret Ünvanı : Öğütler Gıda Ticaret İnşaat Besicilik Bilişim Teknolojileri ve Bilgisayar Pazarlama Sanayi Limited Şirketi
Merkezi : Öz Ankara Toptancılar Sitesi 6. Blok No: 213 Macunköy Yenimahalle / Ankara
Ödenmiş Sermaye : 4.500.000,00 TL
Ticaret Sicil No : 88358
Vergi Dairesi : Ostim
Vergi Numarası : 652 002 3719
Yönetim Kurulu Başkanı : Hamza ÖĞÜT
Yönetim Kurulu Başkan Yrd. : Sadık ÖĞÜT
Yönetim Kurulu Üye : Abbas ÖĞÜT

Markalarımız

Menü

This will close in 0 seconds